Contemporary Noise Sextet

Blue Note // Poznań // Kościuszki 10
12.11.2008
start: 20:00
bilety: 25/30/35 pln
do kupienia od poniedziałku (20.10.08) :
CIM | Rock Long Luck | Acid Shop | Klub Blue Note
rezerwacje: agencja@artwerk.pl

Po dwuletniej przerwie w wydawaniu nowych płyt zespół powraca z nowym krążkiem 'Unaffected Thought Flow'. Tym razem CNS proponuje muzykę bardziej otwartą, wiecej improwizacji, więcej przestrzeni, ale jednocześnie więcej hałasu!
Po entuzjastycznie przyjętym 'Pig Inside The Gentleman' zawartość tej płyty wydaje się bardziej przystawać do nazwy zespołu, która może sugerować muzykę głośną, wręcz hałaśliwą. Muzyka na tym albumie może być sporym zaskoczeniem dla słuchaczy przyzwyczajonych do dotychczasowego brzmienia zespołu. CNQ już od pewnego czasu występowało jako sekstet, więc zmiana nazwy była czymś naturalnym, na poprzednim albumie gitarzysta Kamil Pater występował jeszcze jako gość lecz szybko stał się członkiem zespołu po tym jak został zaproszony na trasę promującą ten album. Oczywiście na 'Unaffected Thought Flow' również nie zabraknie specjalnych gości, w jednym z utworów zaśpiewała Magda Powalisz (Gorge Dorn Screams), a w kilku utworach na saksofonie altowym zagrał Olek Kamiński. Wydawcą płyty jest Electric Eye Studio.

Contemporary Noise Sextet w składzie:
Kuba Kapsa - piano, rhodes, syntezator
Wojtek Jachna - trąbka
Tomek Glazik - saksofon tenorowy, barytonowy, syntezator
Kamil Pater - gitara, gitara barytonowa
Patryk Węcławek - kontrabas, gitara basowa
Bartek Kapsa - perkusja

Niedawno ukazało sie inne wydawnictwo z Electric Eye Studio, jest to Contemporary Noise Quartet 'Theatre Play Music' , płyta z muzyką napisaną specjalnie do spektaklu 'Miłość ci wszystko wybaczy' w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Przedstawienie jest wystawiane w Teatrze Polonia w Warszawie. Tym razem CNQ w kwartecie, bez sekcji dętej, prezentuje muzykę bardziej kameralną, nasyconą klimatem teatralnym, nastawioną na nakreślenie specyficznego nastroju sztuki. Pomimo tego muzyka z tej płyty świetnie fukcjonuje w oderwaniu od gry aktorskiej I stanowi zamknięte dzięło sama w sobie. To nagranie pokazuje działalność zespołu z innej strony, pokazuje utwory, których nie usłyszycie na koncertach, a jedynie podczas spektakli teatralnych.
www.electriceye.pl
www.myspace.com/cnquintet