Keith Caputo

Blue Note // Poznań // Kościuszki 10
22.10.2008
otwarcie bram:19:00 | start: 20:00
bilety: 29/35 pln
do kupienia:
CIM | Rock Long Luck | Gazeta Cafe | bilety24.pl | Acid Shop
rezerwacje: agencja@artwerk.pl

Lider amerykańskiej formacji Life Of Agony - KEITH CAPUTO, przyjedzie w październiku 2008 na trzy koncerty do Polski. Od 2001 roku Caputo wydaje solowe płyty, które zagwarantowały mu nowe rzesze fanów. Do naszgo kraju przyjedzie w ramach trasy promującej swą najnowszą płytę "A Fondness for Hometown Scars", wydaną w kwietniu 2008.

Keith Caputo urodził się 4 grudnia 1973 roku. Jest wokalistą nowojorskiego zespołu Life of agony, wydał również 4 płyty solowe.

Od najmłodszych lat związany był z muzyką czerpiąc inspiracje z takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd czy The Doors a nawet Sinead O'Connor. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, z którego dzisiaj słynie. Będąc jeszcze nastolatkiem wraz z kuzynem założył w 1989 roku zespół Life of Agony. W roku 1993 zadebiutowali płytą "River Runs Red". Krótko po wydaniu trzeciego krążka w 1997 roku Keith stwierdził, iż nie czuje już więzi z tego typu muzyką i odszedł od zespołu aby wkrótce rozpocząć karierę solową (zespół reaktywował się 2003, dwa lata później wydając album ?Broken Valley). I pomimo sukcesu jaki odniósł będąc częścią zespołu, to właśnie solowy materiał sprawił, że postrzegany został jest jako muzyk, który z właściwym sobie wdziękiem inspiruje innych. Cechuje go niesamowita szczerość i otwartość, którą zaskarbił sobie tłumy fanów. Wiele tekstów jego autorstwa nawiązuje do jego dzieciństwa i innych aspektów życia. Jego matka zmarła z przedawkowania heroiny, co prowokowało przypuszczenia jakoby Keith wsiąknął w świat narkotyków, czemu jednak sam zainteresowany zawsze zaprzeczał. Kilka piosenek traktuje również o jego ojcu, jak ?The Day he died?, która została napisana zaraz po jego śmierci. Keith żyje sztuką ekspresji i muzyką. Jest prawdziwym artystą, poetą i wykonawcą. Człowiekiem o wielkim talencie, który zawsze pozostaje w zgodzie z sobą i swoja twórczością, nie bacząc na projekt w którym bierze udział. Jego wokal jest jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy, porównywalny do takich sław jak Robert Plant, Jim Morrison czy Layne Stanley. Jego utwory są w stanie bezwarunkowo urzec słuchacza, który zakochuje się w pięknych melodiach i jakże osobistych tekstach. To wszystko sprawiło, że Keith osiągnął sławę i przychylność krytyki na jaką bez wątpienia zasługuje. Głos Caputo jak i jego wrażliwość sceniczna nie może być porównywana z nikim innym co sprawia, że mamy do czynienia z muzykiem i człowiekiem jedynym w swoim rodzaju. Ostatnia płyta Caputo ma tytuł ?A Fondness for Hometown Scars? i została wydana w 2008 roku.

Linki:
> www.keithcaputo.com
> www.myspace.com/keithcaputo
> www.lifeofagony.com
> www.myspace.com/lifeofagony