11.06.2011 // Blue Note, Poznań

1000 wydanie Aferzastej Listy Przebojów Radia Afera

Sobota, 11 czerwca 2011
Blue Note, godz. 19.30

ul. Kościuszki 76/78 (gmach C.K. Zamek)
Bilety: 20 PLN przedsprzedaż, 25 PLN dzień koncertu
             (CiM, Rock Long Luck, Carton Shop, klub Blue Note)
UWAGA! Promocyjna pula: 100 biletów za 1000 groszy!


News: razem z zespołem MUCHY wystąpią:
           Krzysztof Ostrowski i Kuba Wandachowicz
           (Cool Kids Of Death)
           oraz Przemysław "Perła" Wejmann
          (ex. Acid Drinkers, Guess Why)


   AFERZASTA, czyli Lista dobrych utworów Radia AFERA, to audycja wypełniona tylko i wyłącznie najlepszą muzyką niezależną.
Pierwsze notowanie Aferzastej odbyło się 18 lutego 1991 r. i od ponad 20 lat w każdy sobotni wieczór między 19:00 a 22:00 skupia rzeszę słuchaczy nie tylko z całej Polski, ale również z innych krajów takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. 1 000 notowań to 180 000 minut niesamowitej atmosfery tworzonej przez prowadzących program oraz słuchaczy biorących czynny udział w audycji. Układ listy zależy tylko i wyłącznie od słuchaczy i to również oni wybrali zespół który zagra  jako gwiazda obchodów 1000 notowania Aferzastej.

   MUCHY to zespół założony w 2004 roku w Poznaniu. Swoje pierwsze kroki stawiali na fali 98,6 MHz, gdzie jeszcze na dwa lata przed wydaniem debiutanckiej płyty ich utwory dotarły do pierwszej piątki notowania. Zespół został ogłoszony odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Wielokrotnie nazywany ?Najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty?. 19 listopada 2007 r. ukazał się pierwszy album grupy, noszący tytuł  Terroromans uznany za "Płytę Roku" przez słuchaczy Radia AFERA, a także słuchaczy PR3, od którego Muchy otrzymały także  tytuł "Zespołu Roku 2007". Ponadto grupę uhonorowano: trzema nagrodami "Miazga 2007" magazynu Pulp, "Medalem Młodej Sztuki 2007" Głosu Wielkopolskiego, oraz nominowano do: Eska Music Awards 2008 w kategorii "Album roku ROCK", Fryderyka 2008 w kategorii "Nowa Twarz Fonografii", Nocnych Marków 2008 pisma Aktivist w kategorii "Zespół Roku". Zespół występował również na licznych festiwalach takich jak Coke Live Music Festival, Off Festiwal, Festiwal w Jarocinie oraz dwukrotnie na główniej scenie Open?er Festival. Obecnie MUCHY przygotowują się do wydania trzeciego albumu, którego częściowa premiera będzie miała miejsce na koncercie z okazji 1 000 notowania Aferzastej. Ostatnie dokonania zespołu zajęły pierwsze miejsce w muzycznym podsumowaniu roku 2010 Aferzastej. Historia tego poznańskiego zespołu nierozerwalnie związana jest z historią listy.


   W skład zespołu ALIEN AUTOPSY wchodzi pięciu Anglików i jeden Polak. Zwykli nazywać się mianem Best British Band in Poland i trzeba przyznać, że mają 100% racji. Ich muzykę śmiało można porównać do The Clash czy The Buzzcocks. Alien Autopsy to muzyczna podróż poprzez całą gamę zebranych wspólnie doświadczeń, która opowiada i pięknie podkreśla dotychczasową historię zespołu. Ich najnowsze podwójne wydawnictwo to brytyjska inwazja na establishment polskiego rynku muzycznego.