8.04.2011 // Blue Note, Poznań

Contemporary Noise Sextet

Piątek, 8 kwietnia 2011
Blue Note
ul. Kościuszki 76/78 (gmach C.K. Zamek)

Bilety: 30 PLN wejściówki
           40 / 45 PLN miejsca siedzące
Dostępne w: CiM, Rock Long Luck, Carton Shop, Blue Note

8 kwietnia w poznańskim klubie Blue Note wystąpi Contemporary Noise Sextet. Formacja założona przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis, będzie promować swoją najnowszą płytę "Ghostwriter's Joke", która ukaże się 19 marca nakładem wytwórni Electric Eye, niemieckiego labelu Denovali i japońskiego Zankyo Records.

 

Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu. Najnowszy album przynosi kompozycje, które stanowią dźwiękowe opowieści, historie czy też komentarze do życia konkretnych osób, czasem znanych, istniejących w masowej świadomości, a czasem nie znanych nikomu.
Są to utwory napisane na zamówienie tych osób, większość z nich pragnęła zachować anonimowość. Niektóre z nich zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach i słuch o nich zaginął. Do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi dzieje, nikt ich już więcej nie widział...ale została muzyka.


Contemporary Noise Sextet w składzie:

Kuba Kapsa - piano (Something Like Elvis)
Bartek Kapsa - perkusja (Something Like Elvis)
Wojtek Jachna - trąbka (Sing Sing Penelope, Mordy)
Tomek Glazik - saksofon tenorowy, barytonowy (Kult, ex-4Syfon, Sing Sing Penelope)
Kamil Pater - gitara (Dziki Jazz)
Patryk Węcławek - kontrabas, gitara basowa (Sing Sing Penelope, Maestro Trytony)