11.12.2009 // Eskulap, Poznań

Blindead, Tides From Nebula, Broken Betty

11.12.2009 // Eskulap, Poznań

BLINDEAD - Polska grupa muzyczna spod znaku niekonwencjonalnego mocnego grania, wiązana bardzo często ze sceną post i sludge metalową. Jeden z zespołów, który swoją oryginalnością stara się wyznaczyć nowe przestrzenie w muzyce. Z jednej strony w Blindead znaleźć można transowe i rozbudowane kompozycje, z drugiej zaś bardzo ciężkie brzmienie, idące w parze z umiejętnie wplatanymi elektronicznymi patentami, które nadają ich twórczości ogromnej przestrzeni.
Zespół ma na koncie 3 oficjalne wydawnictwa (\'Devouring Weakness\' 2006, \'Autoscopia: Murder In Phazes\' 2008, \'Impulse\' EP 2009) i zagrał dotychczas m.in. z: Neurosis, Cult of Luna, Minsk, Meshuggah, Anathema, Nyia czy Antigama.

TIDES FROM NEBULA został założony na początku 2008 roku. Zespół tworzy instrumentalną muzykę gitarową, przez krytyków zaliczaną do nurtu post-rock/metal.
Premiera ich debiutanckiego materiału pt. \'Aura\' odbyła się 25.05.2009. Album zbiera bardzo dobre recenzje zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jego obecność zauważona została m.in przez największy portal zajmujący się tematyką instrumentalnego rocka- thesilentballet.com

We wrześniu zespół uczestniczył w polskiej części trasy Caspian (US) i God Is An Astronaut (IRL).

W 2009 roku zespół został laureatem dwóch konkursów: Neuro Music przy Asymmetry Festival oraz Before Party przy KnockOutFestival. Nagrodami była możliwość zagrania na głównych imprezach festiwalowych.

BROKEN BETTY założony został pod koniec 2006 roku w Gdyni. Członkowie grupy swoją muzykę określają mianem "desert rocka", jednak co bardziej dociekliwi słuchacze zauważają wpływ stonera, metalu, grunge i ogólnie szeroko pojętego "amerykańskiego" grania. Aktualnie na koncertach promują nagraną i wydaną własnymi siłami siedmioutworową Epkę.


start: 19:00
bilety: 20/ 25pln