20.10.2015 // Blue Note Poznań

Goran Ivanovic Trio

Goran Ivanovic urodził się w Chorwacji jako syn Serba i bośniackiej Chorwatki. Podczas, gdy studiował w Mozarteum w Salzburgu (u boku takich mistrzów jak Elliot Fisk i Joaquin Clerch), jego rodzice zostali wydaleni z Chorwacji i otrzymali azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pomimo wygnania z ojczyzny, Ivanovic zachował ducha regionu poprzez unikalne ogniste interpretacje elementów ludowych. Bałkańskie korzenie łączy z flamenco, muzyką latynoamerykańską czy elementami jazzu i bluesa.
Magazyn Guitar Player jego twórczość opisuje jako bezwstydnie piękną muzykę, która jest urzekająco melodyjna i filmowa, a także wyrafinowana technicznie oraz kompozycyjnie.
W 2013 roku amerykański magazyn Acoustic Guitar uhonorował jego płytę nagraną wraz z Andreasem Kapsalisem tytułem „Najlepszy Album Roku”.
 
Występował i nagrywał z Eastern Block, The Goran Ivanovic Group i Fareedem Haque. Nauczał jako gość artystyczny na Princeton, Carnegie Mellon, Cornell i wielu innych znanych uniwersytetach.
Aktualnie Goran Ivanovic jest zaangażowany w następujące projekty: Eastern Blok, Grażyna Auguścik Orchestra, Goran & Fareed Haque oraz Goran & Andreas Kapsalis.
 
Goran Ivanovic - gitara
Pete Tashjian - perkusja
Matt Ulery - kontrabas
 
Bilety:
30/40 zł - miejsca siedzące