19.05.2013 // Blue Note, Poznań

Zapaska (UA)

Artwerk oraz NaturalEast zapraszają 19 maja do klubu Blue Note na koncert ukraińskiego duetu Zapaska. Koncert zespołu odbędzie się w ramach festiwalu Ukraińska Wiosna.

Zapaska to elektro-akustyczny duet (Ianina Shpachynska i Pavlo Nechytajlo) oscylujący wokół brzmień indie-popowych. Dwoje wykonawców tworzy dźwięki przy pomocy tradycyjnych instrumentów i elektroniki. W ich muzyce, opartej głównie na ukraińskiej melodyce, można odnaleźć także wpływy rocka, hip-hopu i folktroniki.
Od momentu powstania, czyli od roku 2009 Zapaska nagrała dwie epki: Lanka (2010, wydany własnym sumptem), a Translitom (2011, Waves XXX). Duet koncertował zarówno na Ukrainie i za granicą (jesień 2011, luty 2012 – wspólna trasa z słowackim duetem Longital). W tym roku wystąpił także na wrocławskim festiwalu Asymmetry.
Zapaska ulega ciągłej zmianie, wzbogacając swoje brzmienie, a występy duetu często przekraczają oczekiwania tej części publiczności, która kojarzy ich wyłącznie z dokonań studyjnych. Mimo wszystkich zmian, to, co pozostaje stabilne w Zapasce, to krystaliczna i autentyczna fuzja dźwięków.

19.05.2013 godz. 20:00
Blue Note | ul. Kościuszki 79


Bilety: 10 pln (przedsprzedaż) / 20 pln (w dniu koncertu) - klub Blue Note, CIM, Rock Long Luck

Facebook: WYDARZENIE

Serdecznie zapraszamy!