16.04.2013 // Blue Note, Poznań

Natu "Kozmic Blues"

Artwerk zaprasza 16 kwietnia do klubu Blue Note na koncert Natalii Przybysz z projektem Natu "Kozmic Blues" upamiętniającym 50-lecie debiutu artystycznego Janis Joplin.

16 kwietnia 2013
godz. 20:00
Blue Note | Kościuszki 79

Bilety: 40 zł - miejsca stojące  / 50 zł - miejsca siedzące
Dostępne w: CIM, Rock Long Luck, klub Blue Note, ebilet.pl, bilety24.pl, bilety@artwerk.pl

http://www.artwerk.pl/public/images/facebook.png

 

„KOZMIC BLUES" Natalii Przybysz (wokalistki zespołu Sistars) to projekt wyzwanie - bardzo osobista próba zmierzenia się z piosenkami JANIS JOPLIN. Premierę płyty pod tym tytułem zaplanowano na 8 marca 2013 r.. Płytę będzie promować trasa koncertowa, która odbędzie się w marcu i kwietniu tego roku.

 

O projekcie:
“Teraz rozumiem, dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt, jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. Kozmic Blues to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, o wolności i mocy, jaką ma chwila tu i teraz. O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję.” /Natalia Przybysz
W programie obok hitów psychodelicznego rocka takich jak „PIECE OF MY HEART”, „TRY”, „ME AND BOBBY McGEE”, znajdziemy również subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu. Między innymi tytułowy „Kozmic Blues”, jak i „One night stand”, „Tell Mamma”, „Last time”, Maybe”, „Move Over”, „Half Moon”.

W programie obok hitów psychodelicznego rocka takich jak „PIECE OF MY HEART”, „TRY”, „ME AND BOBBY McGEE”, znajdziemy również subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu. Między innymi tytułowy „Kozmic Blues”, jak i „One night stand”, „Tell Mamma”, „Last time”, Maybe”, „Move Over”, „Half Moon”. Przedsięwzięcie zostało dostrzeżone przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, m.in.: Woodstock (premiera projektu), Męskie Granie, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Projekt przyciąga zarówno fanów Natalii Przybysz, jak i miłośników utworów Janis Joplin. Wg redaktorów „Jazzsoul” trasa koncertowa "Kozmic Blues" była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r.

 

Natalia Przybysz (Natu) wystąpi wraz ze swoim zespołem:
JUREK ZAGÓRSKI – Gitara
HUBERT ZEMLER – Perkusja
FILIP JURCZYSZYN – Bas
MARIUSZ OBIJALSKI – Instr Klawiszowe
MARCIN GAŃKO – Saksofon
RAFAŁ GAŃKO - Trąbka
TOMASZ DWORAKOWSKI – Puzon