11.04.2012 // Blue Note, Poznań

Pink Freud // support: A Hole in Silence

PREMIERA płyty  "Horse and Power"

Po półrocznej przerwie od koncertowania w naszym pięknym kraju Pink Freud wraca z nowym materiałem. W tym czasie zespół zbierał inspiracje i doświadczenia oraz szlifował formę poza granicami naszego kraju. Odwiedził m.in. Japonię, Francję, Szwecję, Rumunie i Węgry.

„Nowy materiał to zbiór utworów, które powstały głównie latem zeszłego roku. Opowiada on o przygodach różowej czwórki w kraju kwitnącej wiśni i innych zakątkach świata. Przede wszystkim jednak jest o odkrywaniu w tych miejscach siebie na nowo. O tym,że poznana tam kultura i ludzie zmieniają na zawsze nasze myślenie o sobie i świecie. Jest żywym świadectwem tych przeżyć i przypomnieniem, że muzyka nie zna granic.”
/Wojtek Mazolewski/

Zainspirowany energią miejsc i publiczności, niesiony intensywnością przeżyć zespół oddał się pracy twórczej. Wyjechał zimą w polskie góry by w oderwaniu od cywilizacji i odosobnieniu skupić się na muzyce. Grupa skoncentrowała się tym razem na krótszych i skondensowanych utworach w których to pasja i energia wykonania mają szczególne znaczenie. Najlepsze z nich „bez ściem” będziemy mogli usłyszeć na nowej płycie i na koncertach, które rozpoczną się już w kwietniu. Tak więc niebawem warto będzie wybrać się na koncert po to by zobaczyć zespół w ferworze grania gdyż z tego, słyną oni najbardziej. W powstaniu tego albumu uczestniczyło dwóch znanych producentów Roli Mosiman i Marcin Cichy („Skalpel”). Pierwszy odpowiadał za nagranie, drugi za mix i mastering. Za projekt graficzny odpowiada wieloletni współpracownik Pink Freud i Wojtka Mazolewskiego: Adam Kamiński.

A Hole in Silence
A Hole in Silence to poznański zespół rockowy założony w 2009 r. W swojej instrumentalnej muzyce łączą wiele nurtów i inspiracji. W ich twórczości można usłyszeć wpływy noise-rocka, shoegaze'u czy math- i post-rocka. Starają się przy tym uniknąć często spotykanego w muzyce patosu, czasem wręcz parodiują pewne muzyczne szablony. Znani są obecnie głównie z żywiołowych koncertów w małych, lokalnych klubach. Mają na koncie wygrane i wyróżnienia w przeglądach zespołów rockowych.
 

Zespół A Hole in Silence tworzy i występuje w składzie:
Jakub Lemiszewski - gitara elektryczna
Jan Marlewski - gitara elektryczna
Wojciech Dopierała - gitara basowa
Artur Chołoniewski - perkusja
 

Bilety: 29 pln wejściówki
            39 pln miejsca siedzące
CiM, Rock Long Luck, Carton Shop, klub Blue Note